od 6.6. - do 10.6. je predajňa zatvorená - z dôvodu sťahovania sa na novú adresu : Zavarská 9266/11F Trnava

Dlažba k bazénom a na terasy

Dlažba vhodná do exteriéru musí spĺňať najvyššie kvalitatívne požiadavky. Samozrejme je tiež dôležitá jej estetická funkcia, mala by byť zladená z celkovým výzorom domu a dopĺňať tak celkový vzhľad exteriéru. Bezpečnosť je dôležité kritérium Ale dlažba na terasy a hlavne k bazénom by mala predovšetkým spĺňať kritériá ohľadne bezpečnosti. A to hlavne z toho dôvodu, aby sme predišli nepríjemným zraneniam, či […]

Dlažba vhodná do exteriéru musí spĺňať najvyššie kvalitatívne požiadavky. Samozrejme je tiež dôležitá jej estetická funkcia, mala by byť zladená z celkovým výzorom domu a dopĺňať tak celkový vzhľad exteriéru.

Bezpečnosť je dôležité kritérium

Ale dlažba na terasy a hlavne k bazénom by mala predovšetkým spĺňať kritériá ohľadne bezpečnosti. A to hlavne z toho dôvodu, aby sme predišli nepríjemným zraneniam, či už dospelých,  ale hlavne malých detí, ktoré sú neustále v pohybe a tu hrozí nebezpečenstvo pošmyknutia a úrazu  asi najviac. Bezpečnosť dlažby zabezpečujeme protišmykovou úpravou dlažby – R11 alebo R12 antislip – teda protišmyk. Je  to už na prvý dotyk akoby drsná vrstva, ktorá pripomína skôr „šmirgeľ“ to je akoby zjednodušene povedané…  V rámci teórie je protišmyk dlažieb rozdelený do presných tried a tie sú závislé od uhla sklzu.

Povrchové úpravy sú na dlažbách v triedach R9, R10, R11 a R12. Platí jednoduché pravidlo – čím väčšie číslo – tým väčší protišmyk dlažba má.

V Interiéroch stačí dlažba triedy R9 – až R10 – častokrát označované ako prevedenie natural v katalógoch našich fabrík.  Toto prevedenie je dostatočne bezpečné pre obyvateľov domu vo vnútri a čo sa údržby týka, nie sú tu žiadne obmedzenia. Protišmyková trieda  R9 a R10 sa teda veľmi dobre udržuje v čistote, žiadne zachytenia handrou ani podobných nepríjemností sa zákazníci nemusia v žiadnom prípade obávať.

Protišmyková dlažba

Čo sa ale týka protišmyku R11 a R12 –/ v katalógoch uvádzaných  častokrát ako antislip/ tieto sú mimoriadne vhodné do exteriéru k bazénom a k nekrytým terasám. Táto kategória R10 až R11 predstavuje uhol sklzu od 19 – až 27 stupňov. Trieda R12, má najvyšší uhol sklzu – a to od 27 až 35 stupňov. Tu je nevýhoda jediná, že sa dlažba mopom  či handrou nedá dobre umyť / aj handre kladie totiž prirodzene odpor…/ ale pri bazénoch  sa aj tak používajú väčšinou tlakové čističe na vodu  a tým je problém aj z hľadiska údržby  vyriešený.

Ďalej  pri výbere vonkajšej dlažby musíme dbať o jej odolnosť voči chemickým prostriedkom vo vode /chlór, morská voda, kyseliny , dezinfekcie/ Dlažba musí byť z tohto dôvodu čo najmenej nasiakavá. Práve z tohto dôvodu síce je vhodný aj gres, ktorý máme v našej ponuky a je naozaj určený  do exteriéru i interiéru každého domu, no  my odporúčame najvyššiu – rokmi overenú  kvalitu – teda najvačšiu tvrdosť a zároveň najnižšiu možnú  nasiakavosť – a tou je porcelánová dlažba. Tá je samozrejme odolná aj voči plesniam aj voči nepriaznivým exteriérovým podmienkam. Ako je striedanie vysokých či naopak veľmi nízkych teplôt / mráz, či UV žiarenie.

Vysoká kvalita

Vysoká kvalita zaručuje dlhoročnú životnosť a stálofarebnosť dlažby, čo zákazníci určite ocenia aj po mnohých rokoch, nakoľko investícia do bazénu či terasy určite nie je málo finančne náročná. Preto odporúčame vyberať do exteriéru naozaj kvalitné a rokmi overené značky pôsobiace ako i na našom , tak aj zahraničných trhoch. Tu sa naozaj zbytočne šetriť na margo kvality určite neoplatí. Ešte jedna veľmi dôležitá poznámka – do exteriéru treba použiť aj správny flex-kléber, ktorý je priamo určený výlučne do exteriéru. Je drahší, ale oceníte ho po dlhých rokoch bezproblémového využívania baténu či terasy.

V poslednom rade by sme  z našej širokej  exteriérovej ponuky dlažieb zvýraznili na možnosť dokúpenia  schodníc a bazénových lemov  v rovnakej farbe ako je dlažba. Je na zákazníkovi, ktoré si vyberie podľa svojich kritérií. Bazénové lemy sa vyrábajú zo všetkých dlažieb, v povrchovej úprave, akú si zákazník vyberie. Z hľadiska bezpečnosti je to veľký prínos pre milovníkov vodných športov či bláznenia a skákania detí do bazénov.

Návrat hore

Predajňa