Aktuálne sa sťahujeme, prevádzka je zatvorená.. Nová adresa: Zavarská 9266/11F Trnava.

Dlažby a obklady –  v dizajne – imitácia mramoru

Mramorový dizajn v nás už na prvý pohľad evokuje luxus, eleganciu a lesk a slávu glamour štýlu. Jeden známy módny návrhár opísal tento štýl, ako niečo okázalé a očarujúco krásne. Podľa jeho slov ja v ňom spojená romantika, láska, dobrodružstvo ale aj  vzrušenie. Je očarujúci a zároveň sofistikovaný, elegantný, ale v konečnom dôsledku aj odvážny. Priťahuje už na prvý pohľad všetkých a vyniká […]

Mramorový dizajn v nás už na prvý pohľad evokuje luxus, eleganciu a lesk a slávu glamour štýlu.

Jeden známy módny návrhár opísal tento štýl, ako niečo okázalé a očarujúco krásne. Podľa jeho slov ja v ňom spojená romantika, láska, dobrodružstvo ale aj  vzrušenie. Je očarujúci a zároveň sofistikovaný, elegantný, ale v konečnom dôsledku aj odvážny. Priťahuje už na prvý pohľad všetkých a vyniká svojou okázalosťou a pompéznosťou.

A presne  takto môžeme aj opísať  všetky  obklady a dlažby v imitácii mramoru. Tieto série sa vyznačujú žilkovaním, buď výraznejším, ale môže byť samozrejme aj menej výrazné… to závisí iba od vkkusu zákazníka. Nikto Vám nemôže povedať, že ten alebo iný mramor už vyšiel z módy… A to z jednoduchého dôvodu – mramor ja nadčasová záležitosť. Čiže nepodlieha zubu času ani módnym výstrelkom. Môžem dokonca prehlásiť, že každá fabrika na svete, musí mať v ponuke aspoň časť sérií obkladov a dlažieb v tomto mramorovom dizajne – inak by jednoducho neprežila.  Mramorové obklady a dlažby vždy patrili a aj naďalej patriť budú k veľmi vyhľadávaným – a teda aj kupovaným  sériám v celosvetovom keramickom priemysle.

Keramické obklady a dlažby v imitácii mramoru sa vyrábajú k vôli veľkému dopytu zákazníkov v rôznych formátoch a povrchových úpravách a samozrejme  sa u nich vyskytuje rôzna intenzita žilkovania.

Takže na výber máme nespočetné množstvo sérií a tak si príde na svoje úplne každý milovník tohto krásneho a ešte raz opakujem nadčasového štýlu bývania.

Dovolím si povedať, že už v dnešných časoch sú dlažby a obklady v imitácii mramoru skoro na nerozoznanie od pravého mramoru. Čo je ale veľmi podstatná informácia pre zákazníkov – keramické dlažby v imitácii mramoru sú určite ľahšie na údržbu ako pravý mramor / ten sa musí špeciálne leštiť a v neposlednom rade je  aj náchylnejší  na poškodenie – napr. chémiou alebo nevhodnou tekutinou – má vyššiu nasiakavosť ako keramická dlažba, v tom je celé tajomstvo.

A ešte musíme podotknúť, že pravá mramorová dlažba je určite výrazne väčšia finančná investícia ako keramická / alebo gresová dlažba v imitácii mramoru.

Návrat hore

Predajňa