Aktuálne sa sťahujeme, prevádzka je zatvorená.. Nová adresa: Zavarská 9266/11F Trnava.

Dlažby a obklady v dizajne – imitácia dreva

Dlažby / obklady v tomto akoby prírodnom dizajne sa používajú do interiéru , ale aj  do exteriéru rodinných domov, bytov či  do kancelárskych priestorov. Majú evokovať dojem príjemne, teple a útulne pôsobiaceho priestoru. Sa používajú vo viacerých štýloch  – či už ide o  moderný, či  rustikálny /alebo vintage  ho môžeme aj pomenovať/ štýl bývania. V dobre zvolenej kombinácii […]

Dlažby / obklady v tomto akoby prírodnom dizajne sa používajú do interiéru , ale aj  do exteriéru rodinných domov, bytov či  do kancelárskych priestorov. Majú evokovať dojem príjemne, teple a útulne pôsobiaceho priestoru.

Sa používajú vo viacerých štýloch  – či už ide o  moderný, či  rustikálny /alebo vintage  ho môžeme aj pomenovať/ štýl bývania. V dobre zvolenej kombinácii tohto dizajnu dreva s jemnými cementovými odtieňmi môžeme vykúzliť krásny prírodný interiér , ktorý harmonicky pôsobí na všetky naše zmysli. A z tohto dôvodu sa v ňom cítime jednoducho príjemne a uvoľnene. Myslím, že práve pre toto, je už roky u našich zákazníkov pomerne veľmi vyhľadávaným artiklom.

Ale samozrejme pre odvážnejších môžeme tento prírodný dizajn dreva kombinovať aj s imitáciou mramoru. Tu sa jedná o spojenie dvoch prírodných dizajnov, ktoré sú svojou vlastnou štruktúrou /vzormi /nápaditejšie , výraznejšie.

Imitácia dreva

Dlažby a obklady v imitácii dreva máme tiež v rôznych rozmerov. Najpredávanejší by sme spomenuli formát 20×120 cm rect. – ten vyhladávajú najmä milovníci moderného štýlu bývania. Rovnako aj ešte väčší veľkoformát v rozmere 25×150 cm rect. V tomto štýle je dôležitá aj rectifikácia / ktorú sme už v článkoch spomínali a venovali sa jej obšírnejšie/. Tá nám umožní klásť dlažby/obklady bezšpárovo – čo znamená na minimálnu veľkosť špár. A týmto kladením tiež docielime moderný a celistvý vzhľad celého interiéru / či exteriéru.

Pre rustikálny /alebo vintage štýl  – je zase príznačná menšia veľkosť formátov vybraných obkladov či dlažieb. Najpredávanejšie formáty sú 90×15 cm , 23×68 cm či dokonca úplne maličké formáty často používané v retro štýle  a to sú 8×40 cm a 44×8 cm. Dokonca pri nápadnejších dizajnových variáciách sa poúžívajú  v dizajne dreva aj  hexagony v rozmere 19,8 x 22,8 cm.

Malá rekapitulácia

Dlažby v imitácia dreva môžete použiť kdekoľvek v interiéry – chodba, obývačka, kuchyňa, kúpelňa  či WC / kde sa hlavne na dlažby používajú tieto série a sú naozaj veľmi obľúbené aj vďaka svojej bezpečnosti . Sú väčšinou matné a tak je nebezpečenstvo pošmyknutia minimálne, pretože disponujú dostatočnou bezpečnostnou protišmykovou úpravou. My  odporúčame do interiéru R10/natural/, nakoľko už protišmyk R11/antislip/ sa v interiéry  už dosť zle udržiava. Tomuto problému sme sa venovali v článkoch na našej web stránke. Tam  nájdete  túto problematiku rozpísanú do hĺbky…/

Dlažby v imitácii dreva sú samozrejme vhodné i do exteriérov. Používajú sa hlavne na terasy, balkony , chodníky či samozrejme veľmi vyhladávaná séria antislip R11 a R12 – dlažby okolo bazénov. Táto dlažba musí spĺňať vyššie bezpečnostné a kvalitatívne kritériá / viac informácií v článku – dlažba na terasy a k bazénom../

Návrat hore

Predajňa